Czym dla Państwa jest strona internetowa i czy warto ją posiadać?

Czym dla Państwa jest strona internetowa i czy warto ją posiadać?

Chce w tym artykule pokazać dwie perspektywy strony internetowej. Od strony mojej czyli webmastera oraz laika który kontaktuję się abym taka stronę zrobił. Czasem, to co wydaje się łatwe, piękne i przydatne, wcale takie nie jest

 

Wpis podzielę na różne różne etspy.

1.Czym jest strona internetowa?

2.Czego potrzebujemy aby posiadać stronę internetową?

3.Jaka strona jest uważana za dobrą przez laika?

4.Jaka strona jest uważana za dobrą?

5.Podsumowanie

A więc od początku.

 

Czym jest strona internetowa i dla kogo jest skierowane jej posiadanie?

 

Po krotce pisząc jest to dokument udostępniony w sieci który tworzy wizulny obraz, tak zwana witrynę internetową. Oczywiście do posiadania strony potrzebujemy kilku niezbędnych rzeczy.

 

Czego potrzebujemy aby zainstnieć w sieci ze swoją stroną internetową?

 

Będzie to na przykład hosting – miejsce w sieci, domena – nazwa naszej strony np. szybkiestronki.eu oraz certyfikat ssl – podstawowy element dla bezpieczeństwa państwa strony internetowej. Czasem wchodzimy na stronę i widzimy czerwony komunikat iżwitryna internetowa na którą wchodzimy jest nieezpieczna. Bardzo możliwe że właściciel nie posiada takiego certyfikatu. Przecież nie chcemy aby przed wejściem na naszą witrynę www ktoś zobaczył czerwony wykrzyknik,prawda?

 

Co dalej jeżeli posiadamy wykupione elementy. Czasem webmasterzy oferują w cenie strony (tak jak ja) element które wyżej wymieniłem. Natomiast be odpowiedniej osoby która zaprojektuje stronę internetową, wykupienie domeny i hostingu jest jak kupienie paliwa bez posiadania samochodu. Bez sensu. Jest wiele poradników jak można stworzyć lub wgrać takiego gotowca, ale tu warto przemyśleć. Czy moja strona internetowa ma być jak tysiące innych czy jednak chciałbym sie wyróżnić?

 

Cofając się kilka akapitów wyżej, powinniśmy przed tym wszystkim pomyśleć czy potrzebna nam jest strona internetowa?

 

Według mnie jest to podstawowy wyznacznik profesjonalizmu firmy. Co za tym idzie jedno z podstawowych źródeł utrzymania klienta. Nieważne czy prowadzimy mały serwis agd czy duża restauracje. Dzięki stronie internetowej działamy globalnie, każdy w gogle może znaleźć firmę. Strona WWW w połaczeniu z Google Moja Firma – na prawde niskim nakładem może dać ciekawe efekty, w krótki odstępie czasowym.

 

Kolejny argument za – pozwala analizować klientów i automatyzować niektóre elementy naszej pracy. Dzięki narzędziom analitycznym jesteśmy w stanie śledzić skąd pochodzą osoby zainteresowane Naszą ofertą. Na którym momencie strony „przysiadają” na dłużej.
Sam proces pozwala Nam zautomatyzować kampanie reklamowe.

 

Najważniejsze za – konkurencja już pewnie ma taką stronę. Zauważ iż osoba szukająca usług lub rzeczy którymi handlujesz łatwiej trafi do osoby która w Google się pojawia niż do takiej która nic nie robi w kierunku reklamy w internecie.

 

Jaka strona jest uważana za dobra?

 

Tutaj każdy ma swoje zdanie – czasem moi klienci chcą elementy które strasznie spowolnią stronę. Dla nich w takim przypadku dobra strona to taka która im odpowiada graficznie, dla mnie natomiast to strona dobrze zrobiona technologicznie.
Strona internetowa w dzisiejszych czasach musi być responsywna tzn. musi otwierać się świetnie na każdym urządzeniu mobilnym. Poza tym, czas wczytywania nie może być dłuższy niż 3 sekundy. Weźmy tutaj samych siebie na przykład i zastanówmy się. Czy chcąc wejść na stronę internetową szukając np. przepisu na śniadanie, wejdziemy na stronę WWW która wczytuje się 15 sekund czy na taką która w mgnieniu oka pojawi nam się na ekranach?

 

Podsumowanie – czy warto posiadać stronę i jakie daje Nam atuty?

 

W dwóch zdaniach. Strona Internetowa to na pewno najlepszy sposób aby pokazać się w sieci. Niedużym nakładem finansowym jesteśmy w stanie działać globalnie, a co za tym idzie stanąć przed konkurencją. Mimo tego, że strona może kosztować koło 1000 zł, jest to koszt który warto jednorazowo przeboleć by efekty zobaczyć w niedalekiej przyszłości.

 

 

Strona Internetowe Władysławowo - grafika na bloga darmowa wycena

Zobacz inne posty…

Protokół HTTP a HTTPS – jaka jest różnica między nimi?

Protokół HTTP a HTTPS – jaka jest różnica między nimi?

Co to jest protokół http? HTTP (Hypertext Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny, który służy do przesyłania danych między komputerem a serwerem w internecie. Protokół ten jest używany do łączenia się z witrynami internetowymi i do pobierania treści z sieci....

Czy warto zacząć tworzyć strony internetowe w 2023 roku?

Czy warto zacząć tworzyć strony internetowe w 2023 roku?

[ai_post_generator_toc]Jakie plusy posiada praca jako webmaster? Praca jako webmaster może przynieść wiele korzyści i satysfakcji. Poniżej przedstawiam kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę: Praca zdalna Bycie webmasterem daje możliwość pracy z...

Co oznacza błąd 403?

Co oznacza błąd 403?

Błąd 403 (ang. Forbidden) to błąd, który pojawia się, gdy serwer odrzuca żądanie użytkownika o dostęp do określonej strony lub zasobu. Może to oznaczać, że użytkownik nie ma wystarczających uprawnień do przeglądania strony lub że dostęp do strony jest zabroniony z...

Czym jest błąd 500?

Czym jest błąd 500?

Błąd 500 (ang. Internal Server Error) to błąd, który pojawia się, gdy serwer strony internetowej nie jest w stanie przetworzyć żądania użytkownika. Może to być spowodowane różnymi problemami, takimi jak błąd konfiguracji serwera, błąd skryptu lub błąd w kodzie...

Pokaż/Ukryj komentarze (0 komentarzy)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *